Силен земјотрес повторно ја погоди Јапонија

zemjotres-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди Јапонија.

Епицентарот е во близина на западниот брег на островот Хоншу на длабочина од 15 километри, пишува Телеграф.

Засега не се знае дали има жртви или материјална штета.

Не е објавено предупредување за цунами.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK