Силен земјотрес го погоди Пакистан

g-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Белучистан во Пакистан, соопшти германскиот истражувачки центар за геонауки (ГФЗ).

ГФЗ додаде дека земјотресот бил на длабочина од 10 километри, пренесува Ројтерс.

Засега нема информации за жртви, а не се знае и колкава е штетата предизвикана од земјотресот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK