Силен земјотрес го погоди Крит

Силен-земјотрес-го-погоди-Крит.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 4,1 го погоди денеска грчкиот остров Крит, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 8 километри, додава EMSC.

Епицентарот на земјотресот бил на 64 километри југоисточно од најголемиот град на Крит, Ираклион.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK