Две лица се убиени, три ранети – хорор во САД за време на прославата на Денот на незавиноста

amerika-sad.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДве лица загинаа, а тројца се ранети во напад што се случи за време на прославата на Денот на независноста во Хантингтон Бич, во американската сојузна држава Калифорнија, соопшти денеска локалната полиција.

Полицијата примила повик околу 23:15 часот во четвртокот за фатално пукање во округот Оринџ во Хантингтон Бич, објави USA Today.

Кога пристигнале на местото на инцидентот, полицајците пронашле „неколку жртви со тешки повреди“.

Полициската управа на Хантингтон Бич потврди дека две лица им подлегнале на повредите на местото на настанот и дека три се пренесени во болници со повреди кои не се опасни по живот.

Од полицијата додаваат дека досега е приведено едно лице.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK