Силен земјотрес го погоди Чиле

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтер го погоди денеска регионот Антофагаста во Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот се случил на длабочина од 118 километри, додава EMSC.

Епицентарот на земјотресот бил на 190 километри од градот Икике, кој има 227.000 жители.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK