–>

„Штета Владимир, сам си го направи ова“: Хилари Клинтон со порака до Путин

„Штета-Владимир-сам-си-го-направи-ова-Хилари-Клинтон-со.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон за време на нејзиниот говор во Стејт департментот му се обрати по име на рускиот претседател Владимир Путин, посочувајќи дека проширувањето на НАТО е последица на руската политика, пренесува Ројтерс.

„Штета, Владимир. Ти го направи ова сам“, рече таа.

Клинтон изјави и дека луѓето сами избираат начин за влез во НАТО.

Претходно американскиот претседател Џозеф Бајден се обиде да го навреди рускиот претседател Владимир Путин, нарекувајќи го диктатор, пренесува РИА Новости.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK