Шестгодишно момче случајно испрскало жена додека се сликала на плажа во Романија: го гризнала и му ја набила раката

де.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШокантен настан се случил на плажата во Наводари, Романија, кога 42-тгодишна жена каснала и изгребала дете затоа што ја испрскало со пиштол за вода.

Имено, жената се налутила бидејќи детето ја плискало на плажата, поради што потрчала по него, а потоа го гризнала за рака.

„Тој само ја испрска, тоа е се. Тоа е се, а госпоѓата го гризна и го изгреба”, раскажала една жена.

Шестгодишното дете во тоа време си играло на плажа под надзор на родителите.

Според очевидци, момчето случајно испрскало жена која се сликала на плажа.

Родителите веднаш го пријавиле настанот во полиција, која излегла на местото и пронашла жена која го каснала детето.

Против жената е поведена кривична пријава поради удирање дете.

Жената не им дала објаснување на полицајците за инцидентот што се случил на плажата.

„На 30 јуни 38-годишен маж ги предупредил службениците на градската полиција Наводари дека неговиот шестгодишен син бил физички нападнат на плажа од непозната жена. Полициските службеници брзо го идентификувале осомничениот дека го сторила кривичното дело, а тоа е 42-годишна жена“, соопштија претставници на окружниот полициски инспекторат Констанца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK