Шестгодишно момче пронајдено мртво во автомобил во шума, мајка му била до него: хорор во Германија

Шестгодишно-момче-пронајдено-мртво-во-автомобил-во-шума-мајка-му.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШестгодишно момче било пронајдено мртво во автомобил на шумска патека во Бранденбург. Според германската полиција, неговата мајка била пронајдена во автомобилот и добила лекарска помош.

Според пријавата, детето има шест години, а мајката 40. Паркираниот автомобил бил пронајден околу 01:52 часот.

Полицијата, спасувачките служби и болничарите биле на местото на настанот  рано наутро, а областа на шумската патека била опколена. Патеката се наоѓа во близина на автопатот 10 кај Шенефелдер Кројц.

Покрај брзата помош, на лице место биле и вештаци од судска медицина.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK