Седуммина ранети во пукање во Аризона, вооружениот маж во бегство

sad policija
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Седум лица се пренесени во болница по пукање што се случило вчеравечер по локално време во Јума, Аризона.

Според Еј-Би-Си Њуз, полицијата добила дојава за пукање околу 23 часот. Тие дошле на местото на настанот и таму затекнале неколку ранети.

Полицијата сè уште го нема уапсено осомничениот за нападот, но нема понатамошна закана за локалното население, изјави на новинарите началникот на локалната полиција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK