Седум лица се ранети во пукање во Филаделфија во САД, меѓу нив има тројца тинејџери

filadelfija.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСедум лица се ранети во пукотница во Филаделфија во американската сојузна држава Пенсилванија и се во стабилна состојба.

Полицијата соопшти дека пукањето се случило во средата вечерта и дека меѓу ранетите има тројца тинејџери на возраст од 16, 18 и 19 години.

На местото на настанот не е пронајдено оружје и засега нема уапсени, информираат од полицијата.

Истрагата за пукањето е во тек, пренесе АП.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK