Се урна хеликоптер со 20 луѓе во Русија, има загинати

71cedb6c-d04f-4151-87d7-bc26aca2849c.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо руската област Магадан денес се урна транспортен хеликоптер Ми-8.

Најмалку две лица загинаа во хеликоптерската несреќа, јавуваат руските медиуми.

Според се уште непотврдени информации, во хеликоптерот имало 20 луѓе и превезувал рудари.

Се уште не е позната причината за несреќата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK