Русија забрани влез на 500 Американци, на листата е и Барак Обама

obama
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Руските власти денеска соопштија  дека забраниле влез на 500 Американци, и на листата е и поранешниот претседател Барак Обама, како одговор на санкциите воведени од Вашингтон.

„Како одговор на антируските санкции што редовно ги наметнува администрацијата на Бајден… влезот во Руската Федерација е затворен за 500 Американци“, соопшти Министерството за надворешни работи.

Министерството додава дека на списокот е и поранешниот америански претседател Барак Обама.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK