Русија: Освоивме уште две населби на север и една во Запорожје

Русија-ја-нападна-јужна-Украина-со-беспилотни-летала.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРуските сили зазедоа уште две населби во североисточниот украински регион Харков и една во областа Запорожје, соопшти руското Министерство за одбрана, пренесува Ројтерс.

Министерството објави дека руските сили ги зазеле Хлибок и Лукјанци во регионот Харков и Роботин во Запорожје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK