Путин најави два нови услови за почеток на преговорите со Украина

путин.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Украина мора да ги повлече своите трупи од сите региони анектирани од Русија за да започнат мировните преговори.

Путин рече дека друг услов за преговори мора да биде изјавата на Киев дека се откажува од намерата да влезе во НАТО, пренесува РИА Новости.

Русија е подготвена и утре да седне на преговарачка маса за Украина, изјави Путин на средбата со раководството на руското Министерство за надворешни работи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK