Пукање во западна Германија, ранети четири лица, напаѓачот е во бегство

germanija-pukanje.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетири лица се ранети денеска во престрелка во Хаген, во западна Германија, а осомничениот сторител е во бегство, соопшти полицијата. Во потрагата бил вклучен и полициски хеликоптер.

Властите претходно потврдија за ДПА дека двете места на злосторството вклучуваат фризерски салон и блиска станбена зграда во Хаген, јужно од Дортмунд.

Полицијата е на местото на злосторството, а на граѓаните им се препорачува да го избегнуваат просторот околу местото на злосторството.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK