Пронајдени делови од тела во куфери во Велика Британија: Полицијата побара помош од граѓаните

Britanija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата издаде соопштение откако човечки останки беа пронајдени во два куфери во и во близина на позната знаменитост во Велика Британија, пишува „Мирор“.

Маж бил забележан како се однесува сомнително на мостот Клифтон непосредно пред полноќ во средата на 10 јули. На мостот подоцна бил пронајден куфер со човечки останки. Набргу потоа бил пронајден и втор куфер, исто така со делови од човечко тело.

Во новото ажурирање доцна во четвртокот попладне, полицијата објави снимка од видео надзор на маж кој се бара во врска со инцидентот. Се повикуваат граѓаните да не му приоѓаат и доколку го видат да повикаат полиција.

Човекот, чие име не е објавено, е опишан како црн со брада. Носи црна капа, црни фармерки, црна јакна, црни патики со дебел бел ѓон и има црн ранец. Полицијата верува дека тој потоа го напуштил мостот во правец на Ли Вудс.

Мостот, главниот премин и обележје на западниот дел на земјата, беше затворен во четвртокот. Очевидци изјавија дека на мостот била пронајдена крв. Инцидентот предизвика значителен одговор од службите за итни случаи, вклучително и полициски хеликоптер и хеликоптер на крајбрежната стража.

„Во средата во 11.57 часот во средата на 10 јули добивме пријава за човек кој делува сомнително на висечкиот мост Клифтон. Полицајците пристигнаа за 10 минути, но човекот веќе ја напушти областа оставајќи зад себе куфер. Вториот куфер беше пронајден во близина набргу потоа, за жал, се верува дека куферите содржат човечки останки“, соопшти полицијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK