Пожар зафати дом за стари лица во Германија, најмалку 4 лица загинаа, речиси 60 се повредени

pozar-ogan.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку четири лица загинаа, а 58 се повредени утринава во пожар во дом за стари лица во западна Германија, објави германскиот весник Тагешау.

Според весникот, пожарникарите пристигнале на местото на пожарот околу пет часот утринава, кога пожарот веќе ја зафатил двокатната зграда во Бедбург-Хау, во Северна Рајна-Вестфалија.

Меѓу повредените има полицаец и пожарникар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK