Пожар во зграда во центарот на Сиднеј

pozar
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во центарот на Сиднеј пожарникарите денеска гаснат пожар кој зафати зграда со повеќе спратови. Итната помош ја опколи областа, а засега нема информации за повредени.

Според објавени снимки, зградата се наоѓа во близина на централната железничка станица во Сиднеј.

Покрај зградата гори и автомобил паркиран во близина.

Железничкиот сообраќај во близина на пожарот е во прекин до понатамошно известување, соопштија локалните власти.

Портпаролот на полицијата на Нов Јужен Велс изјави дека нема информации за повредени лица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK