–>

Поранешен британски разузнавач: Ова беше неизбежно

prigozin2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Пред само неколку дена, Евгениј Пригожин се појави во видео, наводно снимено во Африка.

Сепак, поранешниот британски разузнавач Кристофер Стил изјави за Скај Њуз дека овој инцидент бил „неизбежен“.

– Ова не е изненадување, ова изгледа како одмазнички напад на некој од руската елита, додаде тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK