–>

Песков: Се уште е рано да се коментираат причините за падот на авионот на Пригожин

Песков-Се-уште-е-рано-да-се-коментираат-причините-за.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека е премногу рано да се коментира што го предизвикало падот на авионот на шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин во август.

Прашан од новинарите за истрагата за несреќата и дали Кремљ мисли дека се движи премногу бавно, Песков одговори: „Ова е сложена истрага, комплексен инцидент“.

„Истрагата е во тек, така што би било прерано да се даваат какви било коментари сега“, додаде тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK