–>

Ослободената израелска заложничка се ракуваше со човек од Хамас и му се заблагодари

Ослободената-израелска-заложничка-се-ракуваше-со-човек-од-Хамас-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЌерката на Јочеведа Лифшиц, една од двете израелски заложнички ослободени синоќа, ја посетила својата мајка во болница во Израел и за Би-би-си изјавила дека нејзината мајка изгледа добро.

„Медицинските сестри велат дека е многу остра и многу сака да сподели информации со семејствата на другите заложници со кои била“.

Шерон Лифшиц зборуваше за Би-би-си додека нејзината мајка спиеше, велејќи му на водителот: „Малку сум без зборови. Седев до неа околу еден час, а потоа излеговме и брат ми е со неа. Сите се толку уморни. Таа помина низ многу“.

Шерон додава: „Да ја видам мајка ми повторно е неверојатна работа. Да ја држиш за рака, само да и го бакнувам лицето и образот, толку сум горда на неа, таа е неверојатна“.

Шерон ја спомна снимката од ослободувањето на нејзината мајка во кое таа накратко го држи за рака еден од киднаперите.

„Начинот на кој таа замина, а потоа се врати и потоа рече благодарам беше прилично неверојатен за мене. Таа е таква“.

„Само чекам да поминам квалитетно време со неа“, додаде таа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK