Од 7 октомври, 23.469 Палестинци се убиени во напади врз Газа, а скоро 60.000 се повредени

Израел-изврши-еден-од-најсмртоносните-напади-од-почетокот-на-војната.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 23.469 Палестинци се убиени во израелските напади врз Појасот Газа од 7 октомври, соопшти денеска Министерството за здравство на Хамас.

Се додава дека се повредени уште 59.604 лица, пренесува Ројтерс.

Хамас истакнува дека мнозинството од убиените се жени и деца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK