–>

Нетанјаху до Хезболах: Не не тестирајте, скапо ќе платите

Нетанјаху-до-Хезболах-Не-не-тестирајте-скапо-ќе-платите.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДодека шефот на Хезболах зборуваше во Либан, Бенјамин Нетанјаху ја предупреди милитантната група да не го тестира Израел бидејќи „скапо ќе плати“ ако го направи тоа.

Израелскиот премиер рече: „Им велам на нашите непријатели на север да не не тестираат, скапо ќе платите“.

Тој, исто така, рече дека нема да има прекин на огнот со Хамас додека милитантите не ослободат повеќе од 240 израелски заложници и не ветат дека ќе продолжат да дејствуваат во Газа.

„Израел отфрла привремен прекин на огнот кој не вклучува враќање на нашите заложници“, рече тој.

Тој додаде дека силите на земјата дејствуваат со полна сила на сите фронтови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK