Несреќа во Индија: четири деца загинаа при превртување на училишен автобус

nju-delhi.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетири деца загинаа, а 12 се повредени при превртување на училишен автобус во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска Ројтерс.

Повредените се пренесени во најблиската здравствена установа, изјави локалниот полицаец Ајај Синг.

Тој рече дека децата се враќале од пикник во зоолошката градина во главниот град на државата Лакнау, а несреќата се случила откако возачот извртел за да избегне судир со мотоцикл кој налетал на автобусот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK