Најмалку 60 лица се повредени во судир на воз и локомотива во Буенос Аирес

т.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 60 лица се повредени кога патнички воз се судрил со локомотива и празен вагон во главниот град на Аргентина, Буенос Аирес, соопштија локалните власти.

Пожарникарите, полицијата и брзата помош се на терен и помагаат да се префрлат повредените патници во болниците, објави Ројтерс.

Во судирот првиот вагон од патничкиот воз излета од шините и беше оштетен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK