Најмалку 10 лица се повредени во удар на гром во Дрезден

в-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку десет лица се повредени, од кои четворица потешко, во удар на гром за време на краткото, но силно невреме во Дрезден.

Две лица мораа да бидат реанимирани, изјави за Билд портпаролот на противпожарната служба Мајкл Клер.

Десетици спасувачи беа распоредени вчера попладне во Розен Гарден, популарна дестинација за екскурзии на брегот на Елба, а хеликоптер беше искористен за пребарување на брегот за да се утврди дали има уште повредени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK