Најголемиот напад од Газа во последните неколку недели: на југот на Израел беа истрелани повеќе од 50 ракети

Најголемиот-напад-од-Газа-во-последните-неколку-недели-на-југот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПовеќе од 50 ракети беа истрелани од Појасот Газа врз градот Нетивот во јужен Израел, соопштија локалните власти.

Во соопштението се наведува дека врз градот биле истрелани ракети, но дека нема информации за повредени, пишува Тајмс оф Израел.

Нападот на Нетивот е најголемиот ракетен напад од Газа врз Израел во последните недели.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK