Момче се запали во Италија: се полеал со бензин во бањата

Screenshot-2024-06-28-180148.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK23-годишно момче се здобило со изгореници опасни по живот откако се самозапалило по расправија со неговата девојка, јавија денеска италијанските медиуми.

Трагедијата се случила во Рим, по што младиот човек со изгореници по целата предна страна на телото бил пренесен во болницата Сан Еуџенио, пренесе „Месаџеро“.

Според првите резултати од истрагата, тој по расправија со својата девојка се заклучил во бањата и се полил со канистер бензин.

Неговата девојка повикала помош, по што полицијата и пожарникарите набрзо пристигнале на местото на настанот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK