Maж со нож нападна три лица на бензинска пумпа во Прага

praga-eksplozija-policija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧешката полиција соопшти дека уапсила маж кој со нож ранил мотоциклист во вратот во главниот град. Повредени се уште две лица.

Нападот се случил на бензинска пумпа во Прага во текот на вчерашниот ден.

Полицијата соопшти дека мотивот на 52-годишниот осомничен не бил веднаш јасен, но ја отфрлиле можноста за тероризам.

Од тука велат дека осомничениот, локален граѓанин кој бил пијан, имал конфликт со вкупно шест лица, пренесе „АП“.

Спасувачката служба на Прага соопшти дека мотоциклистот бил пренесен во болница на понатамошно лекување, но додаде дека неговата повреда на вратот не е сериозна. Другите две лица се полесно повредени и не им е потребна хоспитализација.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK