–>

Маж од Флорида неколку пати го прегазил татко му на паркинг и му нанел тешки повреди

Маж-од-Флорида-неколку-пати-го-прегазил-татко-му-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK86-годишен маж од Флорида бил прегазен неколку пати од пикап управуван од неговиот син во саботата вечерта и починал во болница, соопштија властите.

Нешто по 20:30 часот во саботата, полицајците одговориле на пријавата и пронашле црн Dodge Ram 2019 на паркингот.

Инспекторите велат дека 86-годишниот Томас МекКеун тргнал кон пикапот и изгледал како да паднал пред возилото.

Според инспекторите, пикапот почнал да се движи и го прегазил МекКеун, влечејќи го. Неколку пати се враќал назад, а потоа се движел напред, секој пат удирајќи го 86-годишникот пред да избега од местото на настанот.

По понатамошната истрага, полицајците рекоа дека синот на Томас МекКјун, 61-годишниот Марк МекКјун, управувал со пикапот.

Официјални лица велат дека Марк МекКеун бил уапсен и обвинет за напуштање на местото на несреќата.

Томас МекКаун бил пренесен во локална болница, а подоцна починал од повредите. Истрагата е во тек.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK