Маж нападнат со мачета на Тајмс Сквер

76bc5e14-3e57-4b0f-b981-a81b98c127f7.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Вчера попладне на њујоршкиот Тајмс Сквер, маж бил нападнат со мачета и избоден во двете нозе, соопшти полицијата, пишува ABC.

Портпаролката на полициската управа на Њујорк изјави дека три лица се уапсени во врска со прободувањето со нож што се случило околу 13 часот во прометниот и туристички центар на Њујорк.

Мажот е во болница и е стабилен. Полицијата не соопштува дополнителни детали за нападот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK