Масовно пукање во Америка: 4 лица убиени, неколкумина тешко ранети

Screenshot-2024-07-06-164931.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку четири лица се убиени, а убиен е и осомничениот напаѓач, по масовното пукање што се случи рано утринава во американската сојузна држава Кентаки, пренесе Фокс 19, повикувајќи се на полицискиот оддел во Фиренца.

Пукањето се случило утрово по локално време во дом на Риџкрест Драјв.

Кога полицијата пристигнала на местото на инцидентот, пронашла најмалку четири мртви и уште неколку ранети.

Осомничениот наводно побегнал од местото каде што се пукало, следела потера, но возилото слетало во ендек.

Полициските службеници утврдиле дека тој си нанел прострелна рана од огнено оружје, поради што бил пренесен во болница, каде што била констатирана смрт, јавува Танјуг.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK