–>

Макрон пристигна во Тел Авив

Макрон-пристигна-во-Тел-Авив.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕмануел Макрон слета во Тел Авив. Францускиот претседател е последниот светски лидер кој ја посети земјата за да покаже солидарност со Израелците.

По пристигнувањето во Израел, Макрон беше одведен директно да се сретне со израелско-француските граѓани кои ги загубија најблиските, како и со семејствата на заложниците.

Тој ќе разговара со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK