–>

„Ќе има војна меѓу САД и Русија“, предвидува познат американски новинар

1693481420_unnamed-file.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Популарниот американски телевизиски новинар, Такер Карлсон, тврди дека воен конфликт со Русија сепак ќе се случи во текот на следната година.

„Администрацијата на Џо Бајден нема поим што прават. Џо Бајден не ја води државата. Ќе се борат со Русија. Следната година ќе има војна меѓу САД и Русија“, рече Карлсон, гостин во еден од подкастите, пренесуваат медиумите во регионот.

„Мислам дека нема да победиме, но тоа е повторно прашање само по себе и бара посебна анализа“, вели Карлсон.

„Треба да бидеме загрижени за можноста за отворена или надворешна војна со Русија. Ние ги финансираме нивните непријатели, затоа, ние сме во војна со Русија. Сепак, мислам на отворена битка со Русија, каде што велиме дека сме во војна со Русија. Мислам дека ова лесно може да се случи. И гледам вистинска хистерија“, објаснува американскиот новинар.

„Тие се убедени дека нашиот глобален непријател е Русија и мислам дека навистина го мислат тоа. Дури и републиканците го имаат тоа на ум“, вели познатиот новинар.

Медиумите потсетуваат дека Карлсон сега е на турнеја низ европските земји, а вчера беше објавено и неговото интервју со унгарскиот премиер Виктор Орбан.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK