–>

Израелски тенк случајно погоди позиција на територија на Египет

Израелски-тенк-случајно-погоди-позиција-на-територија-на-Египет.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТенк на израелските одбранбени сили (ИДФ) случајно погоди египетска позиција во близина на границата, рече портпаролот.

Позицијата се наоѓа во областа Керем Шалом, изјави Даниел Хагари.

Во Керем Шалом има граничен премин, но во описот на ИДФ не е јасно каде точно погодил тенковскиот проектил.

„Инцидентот се истражува и се разгледуваат деталите. ИДФ жали за инцидентот“, рече тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK