–>

Израелската армија повторно издаде наредба за евакуација на северот на Газа

Израелската-армија-повторно-издаде-наредба-за-евакуација-на-северот-на.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзраелската војска повторно упати повик до жителите на Газа да го евакуираат северниот дел од територијата пред претстојната израелска операција.

Портпаролот на ИД Даниел Хагари рече: „За ваша итна безбедност, ги повикуваме сите жители на северниот дел на Газа и градот Газа привремено да се преселат на југ“.

Тој додаде: „Враќањето назад во северниот дел на Газа ќе биде можно откако ќе завршат интензивните непријателства“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK