–>

Израелската армија ги проби првите линии на одбрана на Хамас на северот на Газа

Израелската-армија-ги-проби-првите-линии-на-одбрана-на-Хамас.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПортпаролот на израелската армија изјави на теренот каде што се водат борбите, дека со помош од воздух и море војниците ги пробиле првите линии на одбрана на Хамас во северниот дел на Газа.

Израелскиот командант рече дека израелските сили се на влезот во градот Газа.

Во текот на ноќта, силни експлозии и гранатирање можеа да се слушнат во градот, вклучително и во близина на болницата Ал Кудс, соопшти палестинската Црвена полумесечина.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK