–>

Израел нареди евакуација на болница, се очекува бомбардирање

Израел-нареди-евакуација-на-болница-се-очекува-бомбардирање.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХуманитарната група која работи во Газа соопшти дека добила израелска наредба да ја евакуира болницата Ал Кудс.

Палестинската Црвена полумесечина тврди дека болницата ќе биде „бомбардирана“ во објава на X.

Утрово имало рации на 50 метри од објектот, соопшти НРК.

„ПРЦС штотуку доби сериозни закани од окупациските власти веднаш да ја евакуира болницата Ал Кудс во Појасот Газа, бидејќи ќе биде бомбардирана“, пишува тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK