–>

Израел дозволи два камиони со гориво дневно да влезат во Газа

Египет-Го-одржуваме-граничниот-премин-Рафах-отворен-Израел-ја-блокира.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВоениот кабинет на Израел го одобри преминувањето на два камиони со гориво дневно во Газа за да се задоволат потребите на ОН, изјави израелски претставник.

Официјалниот претставник, кој сакаше да остане анонимен, рече дека горивото ќе обезбеди минимална поддршка за системите за водоснабдување, канализација и канализација во Газа за да се спречат пандемии, пишува Ројтерс.

Оваа одлука уследи по барањето на Вашингтон, рече претставникот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK