Хамас: Двајца израелски заложници убиени во израелски воздушен напад врз Рафах

в.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМилитантната група Хамас денеска соопшти дека двајца израелски заложници биле убиени во израелски воздушен напад врз градот Рафах во јужниот дел на Газа.

Владата на Израел „не сака вашите заложници да се вратат, освен во ковчези“, се вели во соопштението на групата на платформата Телеграм.

Не беа дадени имињата на убиените заложници или докази за нивната смрт.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK