–>

Хамас: Бројот на убиени во Газа 8.796, меѓу кои 3.648 деца

Хамас-Бројот-на-убиени-во-Газа-8796-меѓу-кои-3648.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за здравство на палестинскиот Хамас соопшти дека од 7 октомври во израелските напади врз Појасот Газа загинале 8.796 лица.

Тоа значи дека во последните 24 часа починале уште 271 лице, јавува Би-Би-Си.

Се додава дека меѓу убиените има 3.648 деца.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK