–>

Газа: Најмалку 17 лица загинаа во израелски напад врз бегалскиот камп Нусејрат

Газа-Најмалку-17-лица-загинаа-во-израелски-напад-врз-бегалскиот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајмалку 17 лица загинаа во израелските напади врз бегалскиот камп Нусејрат во централниот дел на Појасот Газа, јавија утринава палестинските медиуми.

Новинската агенција Вафа објави дека 17 лица загинале во нападот на полноќ, додека Палестинскиот информативен центар соопшти дека загинале 15 лица, а „голем број“ се уште се под урнатините.

Би-Би-Си вели дека не може да ги потврди бројките на жртвите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK