(Фото) Хаос на писта, се судрија два авиони во Бостон: и двата авиона полни со патници, на едниот му се оштетени крила

Фото-Хаос-на-писта-се-судрија-два-авиони-во-Бостон.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДва авиони на „ЏетБлу“ се судрија на пистата на аеродромот Логан во Бостон.

Како што пренесува Дејли Мејл, авионите се судриле на пистата додека во двата авиони имало патници. Оштетени се крилата на еден авион.

Авионите се судриле кога едниот бил на пат кон Лас Вегас, додека другиот на пат кон Орландо.

„Левото крило на „ЏетБлу Флајт 777“ удри во десниот стабилизатор на „ЏетБлу Флајт 551“ приближно во 6:40 часот по локално време во четвртокот, 8 февруари, додека се наоѓаше на подлогата за одмрзнување на меѓународниот аеродром во Бостон, Логан“, се вели во соопштението.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK