Експлозии и земјотрес во Њујорк, хеликоптери го надлетуваат градот

Експлозии-и-земјотрес-во-Њујорк-хеликоптери-го-надлетуваат-градот.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожарникарите од Њујорк иницираа протокол за одговор при итни случаи по извештаите за експлозии и тресење на земјата на островот Рузвелт рано наутро.

Пожарникарите и полицијата биле повикани на блокот 580 на главната улица, јужно од мостот и трамвајот на островот Рузвелт, нешто пред 6 часот наутро по повеќе извештаи за мали експлозии и потреси, соопшти противпожарната служба.

Потенцијални експлозии предизвикаа прекин на електричната енергија на островот Рузвелт. Според информациите, градот ќе го надлетуваат хеликоптери.

Додека патиштата остануваат отворени, NYPD го насочува сообраќајот низ областа. Службите за итни случаи сè уште се на терен и се обидуваат да го откријат изворот на наводната експлозија.

Нема извештаи за повредени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK