Еден работник загина во пожар во фабриката „Евројуг“ во Србија

фдсфг.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРаботник во фабрика загина во пожарот што избувна во утринските часови во фабриката „Евројуг“ во Шид, соопшти денеска општина Шид.

Пожарот во фабриката за бои и лакови „Евројуг“ во Шид е пријавен во 11:30 часот.

Во пожарот загинал фабричкиот работник Перица Јурошевиќ, објави веб-страницата на општина Шид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK