Драма во Америка: во куќа пронајдени тела на пет лица, меѓу нив и деца

ам.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТелата на пет лица, меѓу кои и две деца, се пронајдени во куќа во Оклахома Сити, соопшти денеска американската полиција.

Получникот Гери Најт од полицијата на државата Оклахома изјави дека загинатите биле семејство и дека починале од насилна смрт, пренесува „NBC News“.

Најт додаде дека полицијата сè уште не може да открие што точно откриле инспекторите.

Полицијата беше испратена во дом на околу 20 милји западно од центарот на Оклахома Сити под сомнение дека таму се наоѓаат телата, рече Најт.

Според него, на сите тела имало повреди кои изгледале како да се работи за убиство.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK