Дете со нож го нападнало својот 20-годишен брат во Хрватска

Драма-во-Сплит-во-хотел-истече-хлор-наредена-евакуација-две.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПресметката на двајца браќа во место близу Копривница во вторникот попладне за малку ќе завршела фатално.

Дете тешко повредило млад човек (20) со нож во месноста Копривница. Се се случило во вторникот на 9 јули во попладневните часови на поширокото подрачје на Копривница. Детето изболи 20-годишен член на семејството.

Нападнатиот 20-годишник се здобил со тешка физичка повреда.

Полициските службеници ќе поднесат посебен извештај до жупаниското државно правобранителство во Вараждин.

Од полициската управа во Копривница не откриваат повеќе детали за случајот бидејќи се работи за малолетник, пренесуваат медиумите во регионото. Случајот се води како тешко убиство во обид, пишува „24часа“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK