–>

Десетгодишно момче жртва на пукање во Франција

1692693216_11.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Десетгодишно момче е убиено синоќа во престрелка што се случила во опасниот кварт Писвин во градот Ним на југот на Франција, соопшти француската полиција.

Престрелката се случила синоќа околу 23.15 часот, по што била повикана полицијата.

Малку подоцна, 27-годишен маж со својот автомобил дошол ранет во болницата во Ним со двајцата братучеди, од кои помладиот, 10-годишно момче, подлегнал на раната од куршум.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK