–>

Членовите на семејството на шкотскиот премиер успеаја да побегнат од Газа: „Тоа беше ноќна мора“

Членовите-на-семејството-на-шкотскиот-премиер-успеаја-да-побегнат-од.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧленови на семејството на шкотскиот премиер Хумза Јусаф успеале да ја напуштат Газа и да преминат во Египет. Родителите на неговата сопруга Надија Ел-Накла не можеле да ја напуштат Газа по нападот на Хамас врз Израел на 7 октомври, пишува Би-Би-Си.

„Со задоволство можеме да потврдиме дека родителите на Надија утрово можеа да ја напуштат Газа преку преминот Рафах. Последните четири недели беа вистински кошмар за нашето семејство. Многу сме благодарни за сите пораки за утеха и молитви што ги добивме од ширум светот, и навистина од целиот политички спектар во Шкотска и Обединетото Кралство“, рече Јусаф.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK