Чешкиот претседател Петр Павел повреден додека возел мотор

јк-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧешкиот претседател Петр Павел е повреден додека возел мотор, но повредите не се сериозни, соопштија од неговиот кабинет.

„Претседателот е повреден додека возел мотор“, објавија од кабинетот на претседателот на платформата Х (Твитер), пренесе Ројтерс.

Според кабинетот, неговите повреди не се сериозни, но тој мора кратко да биде задржан на опсервација во болница.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK